NDSFL FIXTURES

  

Note

Club Secretary's should note if there is a clash of colours it shall be the HOME TEAM that is required to change.


Please Remember to Confirm Fixtures to your Referee and Opponents 5 Days Prior to the Game.


Club Secretary's should note that the next League Meeting will take place at The Bedworth Liberal Club on Monday February 25th 2019, starting at 7.30pm.


MARCH 2019 - FIXTURES

NDSFL - March 2019 Fixtures.pdf
NDSFL - March 2019 Fixtures

NOTE FOR CLUB SECRETARY'S

There was an omission left off the Match Report Form handed out at the August Meeting.  I have corrected this and a NEW FORM is available below for you to print off. 


It would be appreciated if you would use this NEW FORM and discard the ones handed out at the August Meeting.  My Apologies for the inconvienience.

NDSFL MRF - Issue 3.pdf
NEW MATCH REPORT FORM

LEAGUE MEETING MINUTES


August 2018

2018 08 Aug.pdf
AugustLeague Meeting Minutes

September 2018

2018 09 Sept.pdf
September League Meeting Minutes

October 2018

2018 10 Oct.pdf
October League Meeting Minutes

November 2018

2018 11 Nov.pdf
November League Meeting Minutes

December 2018

2018 12 Dec.pdf
December 2018 - League Minutes

January 2019

2019 01 Jan.pdf
January 2019 - League Minutes

Season 2018-19

Paul Bliss - Tel 07960 602845

Updated Friday February 22nd 2019 - 6.52pm

If Cup Ties are level a Full Time, straight to penalty kicks to decide the winner. No Extra Time.

Sunday February 24th 2019 - Kick Off  10.45am

Nuneaton Telegraph Cup Round 3        
Acorn FC v Frank Parker FC G. Eliot Sch A.Tarr
         
Pete Smith Memorial Cup Semi-Final        
Drayton FC Res  v Weddington Thistle Res  Stock AA S.Johnson
         
Observer Shield 
Graham Beal Memorial
Round 2
       
Arches FC v Poplar Athletic FC Pauls Land 3 P.Finch
         
Premier One
Cannon Sports
       
Bedworth Travellers FC v Weddington Thistle FC Miners Park K.Willis
Grendon FC v Drayton FC Mancetter Rec B.Canavan
TNT FC v Stockingford White Lion NW College R.Cairns
Bedworth Sports FC v Ridge Lane FC Heckley Fields M.Broadhurst
         
Division One
The EJ Group Ltd
       
Ambleside AFC v Bedworth Liberal FC Ambleside  P.Bell
Bentley Sports FC v Bedworth Travellers Res Pauls Land 6 W.Percival
Hartshill Sports FC v FC Atack  Hartshill  S.Divitt
Witherley Utd FC v Haunchwood Sports FC Witherley K.Lenton
         
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
       
FC Miners v Darkside FC Vale View L.Jones
Chetwynd Arms FC v Bedworth Conservatives Pauls Land 4 C.Ward
Collycroft Royal Oak FC v TNT FC Res Newdigate Rec B.King
Bulkington Poppys FC v Bedworth Liberal FC Res NC School M.Oakes
         
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
       
Ridge Lane FC Res v Saunders Hall FC Ridge Lane M.Wileman
Coniston FC v Fir Tree FC Pauls Land 2 K.Brandon
Chetwynd Phoenix FC v Sunnyside Inn FC Kegs G.Ankers
Windmill FC v Griff & Coton Manor FC Windmill B.Callender


Sunday March 3rd 2019 - Kick Off 10.45am

Observer Shield
Gramam Beal Memorial
Semi-Finals
       
Coniston FC v Drayton FC Res  Pauls Land S.Divett
Frank Parkers v Arches or Poplar Athletic NW College R.Cairns
         
John (Knocker) West Cup Semi-Finals        
Saunders Hall FC v Bedworth Sports FC Heckley Fields M.Oakes
Bedworth Conservative FC v Collycroft Royal Oak Miners Park P.Bell
         
Premier One
Cannon Sports
       
Poplar Athletic FC v Grendon FC NC School A.Tarr
Drayton FC v Bedworth Travellers FC Stock AA W.Percival
Stockingford White Lion v Weddington Thistle FC Fillongley K.Willis
Ridge Lane FC v TNT FC Ridge Lane  C.Ward
         
Division One
The EJ Group Ltd
       
Hartshill Sports FC v Witherley Utd FC Hartshill  K.Lenton
Bentley Sports FC v Bedworth Liberal FC Pauls Land 6 K.Brandon
Haunchwood Sports FC v Bedworth Travellers Res Haunchwood  A.Shaw
         
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
       
Weddington Thistle Res  v Chetwynd Arms FC Sandon Park H.Organ
Acorn FC v Bedworth Liberal Res G.Eliot Sch M.Broadhurst
TNT FC Res v Darkside FC Pauls Land 5 G.Carter
Bull & Anchor FC v Bulkington Poppy's FC Howat Road  M.Wileman
Attleborough Fox FC v FC Miners Pauls Land 4 P.Manuel
         
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Ambleside AFC Res v Windmill FC Ambleside  L.Jones
FC Miners Res v Parade FC Vale View G.Ankers
Sunnyside Inn FC v Ridge Lane Res Alderman Smith B.Callender
Griff & Coton Manor FC v Chetwynd Phoenix FC Griff & Coton S.Johnson
The Arches FC v Fir Tree FC Pauls Land 3 B.Canavan


  

Image description
Image description
Image description